Yükleniyor...

Upperness Coaching ile Personal Training Farkı

 

Personal Hizmetimizin yararlarını kısaca anlatmak gerekirse, sizi hedeflerinize en hızlı yaklaştıran bir hizmet olmakla birlikte sonuç alma konusunda başarılı olma şansınızın yüksek oranlarda seyrettiği bir sistemi temsil ediyoruz.

Bizim farkımız ; Bizi seçen öğrencilerimize kendi hedeflerinin paralelinde; onlara bedenlerini tanıtmak,kendi sahip oldukları sınırları ve neler yapabileceklerini göstermek, anatomik ve fizyolojik anlamda ne kadar harika bir sisteme sahip olduklarını anlamlarını sağlamak ve egzersizi hayatlarının bir parçası yapmalarının önemini zihinlerine yerleştirmektir.

 

Upperness Coaching ile Personal Training Faydaları

 

Öncelikle öğrencilerimizi çok iyi dinler ve hedeflerini kendi hedeflerimiz gibi algılarız. Onları fiziksel anlamda daha iyi tanıyabilmek için amaçlarına en uygun Programlamayı oluşturabilmek için, Genel kabul görmüş; sağlık geçmişine yönelik profesyonel sorular ile Par-Q ve fiziksel kuvvet testleri yaparak başlar ve başlangıç fazlarında nerede olduklarını tespit eder ve bunu onlarla paylaşırız.Bu testleri yaparken de ayrıca öğrencilerimiz farkında olmadan eğitmenlerimiz tarafından Dinamik Postur analizi yapılır ve kassal bilgilerini tespit eder ve kayıt ederiz.Yağ ölçümü ile de bu süreci sonlandırırız. Her program geçişi bu süreç tekrarlanır ki; öğrencilerimize ne kadar gelişim kaydettiklerini verisel olarak sunarız.

Sonuç olarak; Antrenmanlarımız tamamen kişiye özel olacaktır.Birebir öğrencilerimiz için oluşturulan antrenmanların ortak özellikleri; genel olarak olumlu postüre yönelik egzersizler, yerçekimini daha efektif kullanarak yapılan hareketler ve bunları günlük hayatımızda kullandığımız bir düzlemin dışına çıkıp toplamda dört düzlemi kullanarak yapılan çalışmalar izleyecektir.

 

Kişisel Hedeflerin Yanına Katkılarımız

 

Öğrencilerimize sadece zihinlerinde oluşturdukları hedeflerinin yanına,hayatlarında egzersizin ne kadar önemli olduğunu fakat bilinçli yapılması gereken egzersizin ilk adım olduğunu anlatmak biz Upperness Coaching in öncelikli misyonu olup, bizi seçen öğrencilerimizi bilinçli egzersiz mantığını başından sonuna kadar öğretmek bu toplumsal sorun içerisinde onları korumak da ayrıca genel Vizyonumuz içerisindedir.

Doğru postür, anatomik ve fizyolojik anlamda vücutlarını tanımak,yerçekimine meydan okumak, iş hayatının getirdiği, stres ile mücadele edebilmeyi öğrenmek,sağlıklı beslenmenin mantığını anlamak öğrencilerimizin hedeflerine giden yolda kazanacağı artıları olacaktır.

 

Upperness Coaching olarak Yerçekimi ve Düzlemleri Efektif Kullanma Amacımız

 

Yerçekimi kaçınılmaz bir ortam olup hareketsizlik ile birleştiğinde bedenlerimize değişkenlik gösterecek şekilde ciddi postür sorunları açar.Bu kişinin sağlık ve egzersiz geçmişine, boy, cinsiyet, yaş gibi faktörlere doğrudan bağlıdır.Bu noktada eğitmenlerimizin Spor Biyomekaniği konusunda donanımlı olmaları bizi seçen öğrencilerimizin programlarında önemli artılar katacaktır.

Yaradılış gereği ve fizyolojik anlamda yerçekimi üzerinde kapladığımız alan da yaptığımız tüm hareketler, yüksek oranda Sagital Plan denilen düzlem içerisinde olup, öne ve çok nadir olmakla birlikte geriye doğrudur. Düzlemler denince öğrencilerimizin zihinlerinde çok daha net bilgilerin oluşabilmesi için ve hedeflerinde ne kadar önemli bir yeri kapladıklarını bilmeleri açısından bizim için önemli bir detay olup, yine Spor Biyomekaniği ve Kinesiyoloji konusunda uzman eğitmenlerimiz tarafından pratik bilgiler ile desteklenir.

 

UPPERNESS HEAD COACH

KADİR NAMLI

 

 

 

 

Upperness Coaching Bir Upperness Kuruluşudur. ©2016